Strona główna Drzewa i krzewy liściaste Hortensja bukietowa 'Limelight’- Hydrangea paniculata 'Limelight’ (Rośliny w obiektywie)

Hortensja bukietowa 'Limelight’- Hydrangea paniculata 'Limelight’ (Rośliny w obiektywie)

Grzegorz Bogucki
Hortensja bukietowa 'Limelight'

Hortensja ogrodowa, była pierwszą hortensją, z którą się zetknąłem, następnie była hortensja krzewiasta i hortensja pnąca. Hortensje bukietowe podziwiałem u innych 🙂

Hortensja bukietowa ‘Limelight’

Kwiatostany hortensji bukietowej tak jak w przypadku hortensji ogrodowej i krzewiastej są wyjątkowo dekoracyjne. Kremowobiałe kwiaty, składają się na bardzo duże, stożkowate kwiatostany, które zachwycają latem. Wielką zaletą hortensji bukietowej jest to, że kwitnie na pędach tegorocznych, a więc możemy być pewni, że nam pięknie będzie kwitła, czego nie można napisać o hortensji ogrodowej. Aby ładnie i obficie kwitła należy jej zapewnić próchnicze, żyzne, wilgotne, lekko kwaśne podłoże, stanowisko słoneczne do półcienistego, zaciszne. Nie należy zapominać o wiosennym cięciu, a także nawożeniu, a w razie potrzeby także o podlewaniu.
Hortensja bukietowa ‘Limelight’
Hortensja bukietowa 'Limelight’ jest pierwszą moją hortensją bukietową, która niezmiernie mnie cieszy. Odmiana ta charakteryzuje się dużymi, stożkowatymi kwiatostanami, początkowo są one zielonkawocytrynowe, następnie kremowobiałe, a wraz z przekwitaniem, bardziej różowawe. Odmiana na pewno warta polecenia. Mam nadzieję, że u mnie szybko urośnie i będzie zachwycać pełnią swego piękna.
Hortensja bukietowa ‘Limelight’ Hortensja bukietowa ‘Limelight’

Powiązane posty

Zostaw komentarz