Strona główna Lato w ogrodzie Lilia azjatycka 'Fata Morgana’ (Lilium hybridum 'Fata Morgana’)- kilka uwag o odmianie

Lilia azjatycka 'Fata Morgana’ (Lilium hybridum 'Fata Morgana’)- kilka uwag o odmianie

Grzegorz Bogucki
Lilia azjatycka 'Fata Morgana'

W okresie letnim nie brakuje barw, szczególnie tych słonecznych, ciepłych. Nachyłki, aksamitki, rudbekie, wiesiołki, pięciorniki, słoneczniki, rozchodniki, a także wybrane krzewy o złocistych liściach np. dereń biały w odmianie ‘Aurea’ to tylko nieliczni reprezentanci roślin ozdobnych, których kwiaty bądź liście, zachwycają odcieniami barwy żółtej.

Lilia azjatycka 'Fata Morgana'

Lilia azjatycka ‘Fata Morgana’ w okresie letnim, cieszy dużymi, podwójnymi kwiatami w słonecznej barwie, częściowo z bardzo widocznymi, czerwonawymi piegami (kropki). Jej wysokość uzależniona jest od warunków uprawy i mieści się zazwyczaj w przedziale 50- 100 cm, czasem więcej.
Mało problematyczna 'Fata Morgana’ to ładna, nie za wysoka odmiana lilii ogrodowej, dostępna na rynku od kilkunastu lat. Warta posiadania m.in. ze względu na ciekawe kwiatostany 🙂

Powiązane posty

4 komentarze

Giga 07/16/2013 - 10:47

Podoba i się jej nazwa, no i kwiat oczywiście. Pozdrawiam.

Odpowiedz
lila 07/16/2013 - 18:24

Rzeczywiście kolor wyjątkowy.

Odpowiedz
Joanna 07/17/2013 - 16:04

Czy lilie orientalne szybciej przekwitają niż azjatyckie? Moje właśnie przekwitły (opisywałam je w swoich dwóch postach). Bardzo mi smutno z tego powodu, Jeśli azjatyckie dłużej kwitną, w przyszłym roku o nie sie postaram. Pozdrawiam wakacyjnie:)

Odpowiedz
daniel 07/17/2013 - 16:59

Nabyłem w tym roku liliowce, cebulki już miały kiełki ale zakwitną dopiero pewnie w przyszłym roku :))

Odpowiedz

Zostaw komentarz