Strona główna Rośliny cebulowe Narcyz triandrus 'Thalia’ (Narcissus 'Thalia’)- Rośliny w obiektywie

Narcyz triandrus 'Thalia’ (Narcissus 'Thalia’)- Rośliny w obiektywie

Grzegorz Bogucki
Narcyz ‘Thalia’

Z narcyzów najbardziej lubię mieszańce z grupy poeticus, a więc pięknie pachnące odmiany takie jak ’Actaea’. Oczywiście to nie jedyne narcyzy, które cenię. Oczywiście to nie jedyne narcyzy, które cenię. Z pewnością do odmian, które bardzo lubię należy narcyz triandrus 'Thalia’. To stara, holenderska odmiana z początków XX w. Porównując ją z innymi odmianami, 'Thalia’ dla wielu może wydać się dość skromna. Jak dla mnie w tej skromności jest jej siła. Wspaniale prezentuje się w grupie, wprowadzając na rabatę więcej harmonii i spokoju. Narcyz triandrus 'Thalia’ osiąga do około 35- 40 cm wysokości, a białe kwiaty, osadzone są do kilku, na pędzie kwiatostanowym (1- 3). Kwitnie na przełomie kwietnia i maja.

Powiązane posty

4 komentarze

Giga 04/19/2018 - 20:53

Też je mam i bardzo mi się podobają. Nie ma ich jednak w takiej ilości, jak Ty. Pozdrawiam.

Odpowiedz
Greg 04/19/2018 - 21:39

Niestety, to nie moje okazy. Ja jedynie uwieczniłem je na zdjęciach 🙂 Pozdrawiam serdecznie 🙂

Odpowiedz
EwaJ 04/20/2018 - 06:04

Śliczna jest ta biała odmiana! Miałam trochę narcyzów w ogrodzie ale z czasem gdzieś poznikały i zostało niewiele. Nie mam zbyt wiele miejsc z odkrytą ziemią ale widziałam trawniki z mnóstwem narcyzów i żonkili – bardzo mi się to podobało. Jedyny problem to koszenie, trzeba czekać aż przekwitną a z terminami kwitnienia różnie bywa.
Miłego weekendu Grzesiu!

Odpowiedz
Greg 04/20/2018 - 10:09

Łany narcyzów faktycznie robią wrażenie, choć trzeba o nie zadbać, aby uzyskać zadowalający efekt. Jak dla mnie kilka kęp w ogrodzie jak najbardziej wystarczy. Z pewnością powinny się wśród nich znaleźć żółte trąbkowe, mieszanie poeticus i oczywiście 'Thalia' 🙂 Z pozdrowieniami G.

Odpowiedz

Zostaw komentarz