Strona główna Rośliny cebulowe Tulipan ‘Sun Lover’- tulipany pełne

Tulipan ‘Sun Lover’- tulipany pełne

Grzegorz Bogucki
Tulipan 'Sun Lover'

Tulipan ‘Sun Lover’ jest kolejną odmianą z grupy tulipanów pełnych późnych o dużych, piwoniowych kwiatach. Z pewnością wartą poznania ze względu na kolorowe kwiaty w odcieniach żółci, pomarańczy i czerwieni. Co istotne, początkowo kwiaty są bardziej żółte, następnie pomarańczowe aż po odcienie czerwieni. Wysokość tej odmiany to ok 40- 45 cm, a jej kwitnienie przypada na drugą połowę kwietnia- maj. 

Tulipan 'Sun Lover'

Tak jak inne tulipany, także tulipan ‘Sun Lover’ nie jest jakoś szczególnie wymagająca w pielęgnacji, ale w wietrzne i deszczowe dni łodygi pod ciężarem kwiatów mogą ulec złamaniu. Dlatego też najlepiej uprawiać je w zacisznym, a zarazem słonecznym zakątku w ogrodzie.

‘Sun Lover’ to odmiana, którą można uprawiać w gruncie na rabatach czy też w pojemnikach na balkonach i tarasach, uzupełniając nimi wiosenne kompozycje.

Tulipany to bardzo zróżnicowane kwiaty wiosny, dostępne w olbrzymiej ilości odmian. W sprzedaży dostępne są także tulipany botaniczne, po które także warto sięgać. Są one niższe, zazwyczaj mniej wymagające i wcześniej rozpoczynają kwitnienie. Przykładem takiego tulipana jest m.in. tulipan wielobarwny, tulipan dostojny, tulipan turkiestański czy też tulipan leśny.

Powiązane posty

Zostaw komentarz