Strona główna Balkon i taras Aksamitka rozpierzchła ‘Petite Yellow’ (Tagetes patula ‘Petite Yellow’)- kilka słów o odmianie

Aksamitka rozpierzchła ‘Petite Yellow’ (Tagetes patula ‘Petite Yellow’)- kilka słów o odmianie

Grzegorz Bogucki
Aksamitka rozpierzchła ‘Petite Yellow’

W tym roku nie zabraknie u mnie aksamitek. Poza wspomnianą już ‘Izoldą’, nabyłem również słoneczną odmianę o nazwie ‘Petite Yellow’. Jest to odmiana karłowa, podobnie jak ‘Izolda’. Obecnie ładnie kwitnie, rozjaśniając rabaty.

Aksamitka rozpierzchła ‘Petite Yellow’
Tagetes patula nana flore pleno ‘Petite Yellow’ uzyskałem z samodzielnie przygotowanej rozsady. Czasem nabywam młode sadzonki aksamitek, ale zazwyczaj sam przygotowuję rozsadę, ponieważ aksamitka to naprawdę łatwa w uprawie roślina ozdobna. Za niewielką cenę nasion, można uzyskać bardzo dużo sadzonek, które wysadzamy na miejsce stałe po wcześniejszym zahartowaniu, w drugiej połowie maja. Przy sadzeniu zachowujemy odstępy od 15 do 30 cm.
Aksamitka rozpierzchła ‘Petite Yellow’
Aksamitka rozpierzchła ‘Petite Yellow’
‘Petite Yellow’ to aksamitka rozpierzchła o pełnych kwiatach, niska, osiągająca do około 20- 25 cm wysokości. Wykorzystałem ją jako uzupełnienie rabat. Ona jest doskonała do ogrodu, a także do uprawy w pojemnikach na balkonie i tarasie.
Jej cytrynowo- żółte kwiaty osiągają do około 3 cm średnicy i będą nam towarzyszyć od około czerwca do pierwszych przymrozków. Aksamitka sprawdzi się na stanowisku słonecznym do półcienistego.

Powiązane posty

Zostaw komentarz