Strona główna Rośliny cebulowe Narcyz ‘Minnow’- niskie narcyzy
Narcyz 'Minnow'

Narcyz ‘Minnow’ jest jedną z wielu odmian rodzaju, które można spotkać w moim ogrodzie. Uprawiam ją od wielu lat z jednoroczną przerwą, gdyż jednej zimy najprawdopodobniej Narcissus x tazetta 'Minnow’ wymarzła. Ten mieszaniec, zaliczany do grupy mieszańce tazetta, jest przykładem narcyza karłowego, którego wysokość osiąga do około 20 cm.

Kwiaty tej odmiany nie należą do największych, osiągają niewiele ponad 2 cm średnicy, a rozwijają się na przełomie kwietnia i maja. Na jednym pędzie może rozwinąć się do 5 kwiatów. Barwa kwiatów – jasnożółte z ciemniejszym, ale krótkim przykoronkiem. Charakteryzują się delikatnym zapachem. ‘Minnow’ to niska odmiana, tak więc może zostać wykorzystana przy obsadzaniu skalniaka, a także wybranych rabat. Nadaje się także na kwiat cięty.

Narcyz 'Minnow'

Narcyz 'Minnow'

Narcyz ‘Minnow’ powinien być posadzony w przepuszczalne, żyzne podłoże na stanowisku słonecznym do lekko półcienistego. Co kilka lat można podzielić cebule, dokonując tego na przełomie czerwca i lipca. Na zimę, cebule warto nakryć gałązkami z drzew iglastych.

Narcyzy

Inne niskie narcyzy to m.in. 'Tete a Tete’ oraz 'Jetfire’. Na poniższym zdjęciu narcyz 'Jetfire’ jest po lewej, w środku 'Tete a Tete’, a po prawej 'Minnow’. Wszystkie te odmiany warto zaprosić do ogrodu, gdyż wiele wniosą na wczesnowiosenne rabaty.

Narcyzy

Powiązane posty

2 komentarze

Giga 04/06/2013 - 10:23

Mam nadzieję, że nie zmarzły mi tej zimy, bo też jej mam. Pozdrawiam.

Odpowiedz
Aleja57 04/06/2013 - 10:33

a ja się nie mogę doczekać wiosny….narcyzy wprost uwielbiam 😉
Ciepłe pozdrowienia Ania

Odpowiedz

Zostaw komentarz