1,1K
Szafirki należą do jednych z najbardziej lubianych kwiatów wiosny. Do najpopularniejszych gatunków należy szafirek armeński, ale w ofercie sklepów ogrodniczych, pojawiają się także inne, a zarazem ciekawe gatunki i odmiany np. o pełnych kwiatach. Wiosenny ogród bez szafirków wiele traci, one są zazwyczaj drobne, ale mają oryginalne kwiaty i ten wyrazisty, szafirowy kolor. Im ich więcej tym ciekawiej. Można z nich tworzyć faliste wstęgi, zarysować krawędzie rabat czy też ubarwić kompozycje na balkonie i tarasie razem z innymi kwiatami wiosny np. krokusami, pierwiosnkami czy też narcyzami. Mam nadzieję, że u Was szafirki cieszą w wiosennym ogrodzie 🙂
3 komentarze
Są śliczne Grzesiu. W końcu i ja doczekałam się na swoje szafirki. Kwitną całe łany a ich zapach niesie się po ogrodzie. Szkoda tylko, że pogoda się popsuła. Pozdrawiam serdecznie.
A ja mam szafirki po raz pierwszy w zyciu :). Czytalam, ze w fazie wzrostu maja spore zapotrzebowanie na potas. Musze przyznac, ze moje wzeszly jako pierwsze rosliny w ogrodzie, jeszcze przed przebisniegami i krokusami. Sa bardzo odporne na mroz. Nie wygladaly co prawda zbyt okazale, kiedy snieg stopnial, ale teraz juz maja sie dobrze. Pozdrawiam i gratuluje Ci tych pieknych, niebieskich kiwatow. Oby moich nie zjadly kroliki zanim dojda do tej fazy :D.
Ależ piękne zdjęcia 🙂