Strona główna Rośliny cebulowe Tulipan 'Johann Strauss’ (mieszaniec Kaufmanna ‘Johann Strauss’)- wygląd uprawa i pielęgnacja

Tulipan 'Johann Strauss’ (mieszaniec Kaufmanna ‘Johann Strauss’)- wygląd uprawa i pielęgnacja

Grzegorz Bogucki
Tulipan 'Johann Strauss’

Wybierając tulipany do ogrodu warto zwrócić uwagę na mieszańce Kaufmanna, zaliczane do tulipanów botanicznych. Są one niższe, bardziej żywotne, wcześniej rozpoczynają kwitnienie i są mniej absorbujące w uprawie. Przedstawicielem grupy Kaufmanna jest odmiana ‘Johann Strauss’. 

Tulipan 'Johann Strauss’

Tulipan 'Johann Strauss’ osiąga około 20 cm wysokości, a jego kwiaty są wielobarwne- na zewnątrz, każdy płatek charakteryzuje się czerwonawą, podłużną plamą, od wewnątrz kremowy, a u nasady żółty. U tej odmiany dekoracyjne są także liście z wyraźnymi purpurowymi przebarwieniami. Odmiana kwitnie już od marca.
Tulipan ‘Johann Strauss’ nie jest zbyt wymagający, choć warto zapewnić mu żyzne, przepuszczalne podłoże oraz słoneczne stanowisko. Co około trzy lata wykopujemy cebule i dzielimy.
Niskie tulipany to nie tylko ozdoba wiosennych rabat. One doskonale zaprezentują się na skalniaku, w pojemnikach, w towarzystwie krzewów razem z innymi, niskimi roślinami cebulowymi. 

Powiązane posty

5 komentarzy

Unknown 04/20/2013 - 20:04

Ślicznie wyglądają te tulipany aż oko się cieszy u mnie wzeszło aż pięć z kilkunastu resztę mimo że były posadzone w koszykach to i tak te leśne norniczki dały sobie radę w ich opróżnieniu to samo zrobiły z żonkilami tylko dziko rosnące śnieżyczki zostawiły w spokoju pozdrawiam

Odpowiedz
Unknown 04/20/2013 - 20:52

Piękne te tulipany, świetnie się prezentują.

Odpowiedz
Anonimowy 04/21/2013 - 07:18

Ładne te maleństwa! dobrze, że kwitną jako pierwsze bo później mogłyby się zgubić w gąszczu innych kwiatów.

Odpowiedz
Katarzyna Tkaczyk 04/21/2013 - 10:46

Ja sobie obiecuję każdej wiosny, że jesienią nakupię cebulowych. Plan się zmienia gdy cebulowe przekwitają i zostają po nich powoli zasychające liście. Odechciewa mi się wtedy łanów. Aczkolwiek mam już za mało tulipanów, nornice czy karczowniki zrobiły sobie w moim ogrodzie stołówkę. Bardzo lubię tę odmianę. Od dziś wiem jak się nazywa.

Odpowiedz
EwaJ 04/22/2013 - 12:09

Lubię te wczesne tulipany. Kwitną wtedy gdy najbardziej potrzebujemy podziwiać piękno budzącej się natury. Najpiękniej wyglądają w większych skupiskach, dlatego rzeczywiście warto posadzić więcej cebul jednocześnie.

Odpowiedz

Zostaw komentarz