Strona główna Rośliny cebulowe Krokus ‘Prins Claus’ (Crocus chrysanthus)- krokusy  w wiosennym ogrodzie

Krokus ‘Prins Claus’ (Crocus chrysanthus)- krokusy  w wiosennym ogrodzie

Grzegorz Bogucki
Crocus 'Prins Claus'

Nic tak nie poprawia humoru w ten pierwszy dzień wiosny, jak krokusowe łany, których jeżeli tylko zechcemy, nie zabraknie także w naszych ogrodach. Z pewnością na brak krokusów nie mogą narzekać Szczecinianie. Z tego, co można zobaczyć w Internecie, krokusy tam szaleją i chciałoby się zobaczyć je na żywo. Szczecin jest mi dobrze znany, ale niestety nie mam krokusowych wspomnień z tego pięknego miasta.


W sprzedaży nie brakuje zróżnicowanych odmian krokusów. Warto je sadzić, tym bardziej że z czasem będzie ich nam przybywać, zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się na krokusy botaniczne. Z każdą wiosną będzie ich tylko więcej i więcej. Dziś chciałem wspomnieć o krokusie ‘Prins Claus’, a więc o odmianie krokusa złocistego. Może to nie jest moja ulubiona odmiana, ale nie można jej odmówić dekoracyjności.


Krokus ‘Prins Claus’ to holenderska odmiana wprowadzona pod koniec lat 50 XX w. Charakteryzuje się nie za dużym kielichem, płatki ma białe od zewnątrz z fioletowym przebarwieniem. Najładniej będzie kwitł w pełni nasłonecznionym stanowisku, stanowiąc przy tym stołówkę dla zgłodniałych zapylaczy.

Jeżeli poszukujesz informacji dotyczących uprawy i pielęgnacji krokusów, to kliknij proszę w poniższy link.

Krokusy- uprawa i pielęgnacja – Ogrodnictwo od A do Z (az-ogrodnictwo.pl)

Powiązane posty

Zostaw komentarz