Strona główna Rośliny skalne Skalniaki, ogrody skalne, rośliny na skalniak…

Skalniaki, ogrody skalne, rośliny na skalniak…

Grzegorz Bogucki
Dębik ośmiopłatkowy liście jesienią

Ogrody skalne, to doskonałe urozmaicenie w ogrodzie, a także możliwość uprawy roślin, które nie zawsze poradzą sobie na tradycyjnej rabacie bylinowej 🙂

Powiązane posty

12 komentarzy

krzysiek86 19 marca 2017 - 17:41

Skalniaki to zdecydowanie królestwo bylin i traw ale znajdzie się też kilka drzew które z powodzeniem można na takim skalniaczku posadzić 🙂

Odpowiedz
Greg 19 marca 2017 - 22:12

Zgadza się. Muszę zajrzeć na Twój blog, może akurat poruszyłeś ten temat 🙂

Odpowiedz
blogchwila 19 marca 2017 - 19:59

Marzy mi się skalniak. Bardzo chciałabym mieć taki w ogrodzie. Pojawiła się szansa, ale czy ja potrafię tak pięknie go urządzić? U nas będzie tylko namiastka gdzie mi tam do takich obrazków jakie nam pokazałeś. Pozdrawiam:):):)

Odpowiedz
Greg 19 marca 2017 - 22:10

Jak jest szansa, to trzeba z niej skorzystać. Skoro posiadasz ogród, to nie powinnaś się nawet zastanawiać. Skalniak to kolejna przestrzeń do zagospodarowania, na której można uprawiać rośliny, które nie koniecznie poradzą sobie na tradycyjnej rabacie bylinowej. Rośliny skalne są w większości mało wymagające, ale zazwyczaj wymagają słońca i przepuszczalnego podłoża. Często to pięknie kwitnące byliny, tak więc sama radość na nie spoglądać. Poza tym szybko się rozrastają, a wiadomo, że najładniej prezentują się ogrody skalne z ładnie rozrośniętymi roślinami. Trzymam kciuki i czekam na efekty 🙂 Pozdrawiam ciepło G.

Odpowiedz
Różana Pracownia Wandy 22 marca 2017 - 07:24

Czy skalniaki mogą rosnąć pod iglakami ? – pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz
Greg 23 marca 2017 - 13:24

Czy pyta Pani o rośliny skalne? Jeżeli tak, to powodzenie uprawy uzależnione jest od wielu czynników m.in nasłonecznienia, podłoża, wilgotności, klimatu… Za mało informacji, aby coś więcej napisać 🙁 Nie wiem też, co Pani ma na myśli, pisząc 'pod iglakami". Czy chodzi o duże drzewa, a może najbliższe otoczenie np. tui. Pozdrawiam serdecznie G.

Odpowiedz
Giga 22 marca 2017 - 17:58

Lubię skalniaki i mam. Jednak one najbardziej cieszą wiosną, gdy wiele jest kwiatków. Latem jest tylko zielony 🙂

Odpowiedz
Greg 23 marca 2017 - 13:30

Trzeba pomyśleć o roślinach, które wniosą trochę barw na skalniak, także latem i jesienią. A tak poza tym to przyznaję, że ogrody skalne najbardziej cieszą wiosną. Są wówczas niezwykle kolorowe. Z pozdrowieniami G.

Odpowiedz
Ela 25 marca 2017 - 19:54

Mam sporo otoczaków w ogrodzie, marzy mi się skarpa obsadzona skalniakami !'
Może kiedyś uda się zrealizować to marzenie !
Ogród skalny pokazany w filmiku naprawdę przepiękny !
Pozdrawiam

Odpowiedz
Greg 26 marca 2017 - 21:20

Życzę szybkiej realizacji pomysłu, gdyż takie rozwiązania potrafią zachwycić i to bardzo. Pozdrawiam serdecznie G.

Odpowiedz
OgarnijOgród 20 września 2022 - 11:52

Ogród skalny to idealne rozwiązanie dla miejsc, gdzie zamiast ziemi jest w zasadzie piach. Dużo kamieni, niewielka ilość podłoża w workach i naprawdę można stworzyć raj 🙂

Odpowiedz
Grzegorz Bogucki 25 września 2022 - 22:47

To prawda, a roślin do wykorzystania w tego typu rozwiązaniach jest całkiem sporo, często bardzo oryginalnych. Pozdrawiam G.

Odpowiedz

Zostaw komentarz