1,9KOgrody skalne, to doskonałe urozmaicenie w ogrodzie, a także możliwość uprawy roślin, które nie zawsze poradzą sobie na tradycyjnej rabacie bylinowej 🙂
Skalniaki, ogrody skalne, rośliny na skalniak…
Grzegorz Bogucki
Cześć. Mam na imię Grzegorz i od wielu lat interesuję się tym co zielone, niekoniecznie rosnące w ogrodach. Wiele lat temu postanowiłem założyć ten blog, aby dzielić się tym co mi w duszy gra :) Wszystkie teksty, zdjęcia, filmiki są mojego autorstwa. Mam nadzieję, że treści zamieszczone na blogu będą dla Ciebie wartościowe :)
Poprzedni wpis
12 komentarzy
Skalniaki to zdecydowanie królestwo bylin i traw ale znajdzie się też kilka drzew które z powodzeniem można na takim skalniaczku posadzić 🙂
Zgadza się. Muszę zajrzeć na Twój blog, może akurat poruszyłeś ten temat 🙂
Marzy mi się skalniak. Bardzo chciałabym mieć taki w ogrodzie. Pojawiła się szansa, ale czy ja potrafię tak pięknie go urządzić? U nas będzie tylko namiastka gdzie mi tam do takich obrazków jakie nam pokazałeś. Pozdrawiam:):):)
Jak jest szansa, to trzeba z niej skorzystać. Skoro posiadasz ogród, to nie powinnaś się nawet zastanawiać. Skalniak to kolejna przestrzeń do zagospodarowania, na której można uprawiać rośliny, które nie koniecznie poradzą sobie na tradycyjnej rabacie bylinowej. Rośliny skalne są w większości mało wymagające, ale zazwyczaj wymagają słońca i przepuszczalnego podłoża. Często to pięknie kwitnące byliny, tak więc sama radość na nie spoglądać. Poza tym szybko się rozrastają, a wiadomo, że najładniej prezentują się ogrody skalne z ładnie rozrośniętymi roślinami. Trzymam kciuki i czekam na efekty 🙂 Pozdrawiam ciepło G.
Czy skalniaki mogą rosnąć pod iglakami ? – pozdrawiam serdecznie
Czy pyta Pani o rośliny skalne? Jeżeli tak, to powodzenie uprawy uzależnione jest od wielu czynników m.in nasłonecznienia, podłoża, wilgotności, klimatu… Za mało informacji, aby coś więcej napisać 🙁 Nie wiem też, co Pani ma na myśli, pisząc 'pod iglakami". Czy chodzi o duże drzewa, a może najbliższe otoczenie np. tui. Pozdrawiam serdecznie G.
Lubię skalniaki i mam. Jednak one najbardziej cieszą wiosną, gdy wiele jest kwiatków. Latem jest tylko zielony 🙂
Trzeba pomyśleć o roślinach, które wniosą trochę barw na skalniak, także latem i jesienią. A tak poza tym to przyznaję, że ogrody skalne najbardziej cieszą wiosną. Są wówczas niezwykle kolorowe. Z pozdrowieniami G.
Mam sporo otoczaków w ogrodzie, marzy mi się skarpa obsadzona skalniakami !'
Może kiedyś uda się zrealizować to marzenie !
Ogród skalny pokazany w filmiku naprawdę przepiękny !
Pozdrawiam
Życzę szybkiej realizacji pomysłu, gdyż takie rozwiązania potrafią zachwycić i to bardzo. Pozdrawiam serdecznie G.
Ogród skalny to idealne rozwiązanie dla miejsc, gdzie zamiast ziemi jest w zasadzie piach. Dużo kamieni, niewielka ilość podłoża w workach i naprawdę można stworzyć raj 🙂
To prawda, a roślin do wykorzystania w tego typu rozwiązaniach jest całkiem sporo, często bardzo oryginalnych. Pozdrawiam G.