Strona główna Byliny Delosperma Coopera- Delosperma cooperi (Rośliny w obiektywie)

Delosperma Coopera- Delosperma cooperi (Rośliny w obiektywie)

Grzegorz Bogucki
Delosperma Coopera

Delosperma Coopera to bylina, która idealnie sprawdzi się na słonecznych skalniakach, zboczach, wszędzie tam, gdzie będzie dużo słońca. Wymaga ubogiego podłoża, bardzo przepuszczalnego, najlepiej z dużym udziałem żwiru. Gatunek nie jest w pełni mrozoodporny i w ostre zimy może wymarzać. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wymarznięcia, na okres zimy, delospermę nakrywamy szybą, aby ochronić podłoże przed nadmierną wilgocią. Oczywiście nie mamy pewności, że delosperma przezimuje, dlatego można pobrać sadzonki i przechować przez zimę w zabezpieczonym przed mrozem pomieszczeniu. Naturalne obszary wstępowania tej rośliny to obszar Południowej Afryki. U mnie jedną zimę na pewno przezimowała, ale drugiej bądź trzeciej, niestety wypadła.

Delosperma Coopera

Powiązane posty

2 komentarze

blogchwila 02/09/2016 - 16:12

Przepięknie wygląda jak kwitnie. Ubiegłej zimy ją okryłam i przezimowała wspaniale. Cudnie zakwitła. Było ich trzy, każda w innym kolorze. Tej zimy z powodu choroby nie okryłam ich i niestety przymarzły. Tak mi szkoda, ale trudno:):):):)

Odpowiedz
Greg 02/09/2016 - 22:50

Delosperma należy do bardziej wymagających bylin, ale ze względu na kwitnienie, z pewnością warta uprawy. Serdecznie pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz