Strona główna Rośliny cebulowe Tulipan ‘Happy Generation’- tulipany w ogrodzie

Tulipan ‘Happy Generation’- tulipany w ogrodzie

Grzegorz Bogucki
Tulipan 'Happy Generation'

Tulipany to jedne z najpiękniejszych roślin wiosennego przebudzenia, których nie może zabraknąć w ogrodzie. W sprzedaży mamy tysiące odmian, głownie mieszańców. Poza tym można trafić także na mniej lub bardziej wymagające odmiany botaniczne. Tulipany botaniczne należą do moich ulubionych, choć nie sposób odciąć się od mieszańców, wśród których nie brakuje oryginalnych odmian. Jedną z moich ulubionych odmian jest ‘Gavota’, tulipan o wyrazistych, bordowych kwiatach z żółtym obrzeżem. Ta odmiana zaliczana jest do grupy Triumph, podobnie jak tulipan ‘Happy Generation’.

Tulipan ‘Happy Generation'

Tulipan ‘Happy Generation’ to mój zeszłoroczny nabytek i muszę przyznać, że bardzo zaskoczyła mnie ta odmiana, oczywiście na plus. Świetnie poradziła sobie z wietrzną pogodą, w przeciwieństwie do innych odmian tulipanów, z których wiele zostało połamanych. Problem dotyczył głównie odmian pełnych, choć wiatr nie oszczędził także tulipanów z grupy mieszańce Darwina.

Tulipan ‘Happy Generation

‘Happy Generation’ to odmiana charakteryzująca się dużym, kubkowatym, kontrastowo zabarwionym kwiatem. Kwiaty białe z wyraźnymi czerwonymi smugami oraz żółtymi przebarwieniami w dolnej części. Liście z wyraźnym, białym obrzeżem. To bardzo wyrazista odmiana, osiągająca według etykiety 50 cm wysokości oraz kwitnąca w maju. U mnie odmiana ta przekroczyła wysokość 60 cm, a kwitnienie rozpoczęło się już w pierwszej połowie kwietnia i nadal trwa, choć to już końcówka kwitnienia.

Tulipan ‘Happy Generation'
Tulipan ‘Happy Generation'
Tulipan ‘Happy Generation'

Pochodząca z końca lat 80 odmiana na pewno warta jest uprawy, nie tylko na rabatach w ogrodzie, ale także na balkonach i tarasach. U mnie uprawiana w pojemniku nie była kłopotliwa.

Tulipan ‘Happy Generation'
Tulipan ‘Happy Generation'

O uprawie i pielęgnacji tulipanów można przeczytać, klikając w poniższy link:

Tulipany, kwiaty wiosny- pielęgnacja i uprawa – Ogrodnictwo od A do Z (az-ogrodnictwo.pl)

Powiązane posty

Zostaw komentarz