Strona główna Rośliny cebulowe Narcyz 'Pipit’ (Narcissus 'Pipit’)- narcyzy w ogrodzie

Narcyz 'Pipit’ (Narcissus 'Pipit’)- narcyzy w ogrodzie

Grzegorz Bogucki
Narcyz 'Pipit'

Dziś przychodzę do Was z bardzo dekoracyjnym, słonecznym i pachnącym narcyzem 'Pipit’. Narcyz 'Pipit’, jak dla mnie, to odmiana warta uwagi, pięknie pachnąca i oczywiście w słonecznej barwie. Jej kwiaty są cytrynowe, ale w trakcie kwitnienia jaśnieje przykoronek, który staje się kremowobiały.

Narcyz 'Pipit'

Narcyz 'Pipit’ zaliczany jest do mieszańców jonquilla, a więc grupy, skupiającej odmiany wywodzące się od Narcissus jonquilla. Do tej samej grupy zaliczana jest także odmiana ’Baby Moon’ o której już wspomniałem na blogu. Wracając do odmiany 'Pipit’ to osiąga ona do około 25 cm wysokości, a kwiaty do 7 cm średnicy. Przy czym na jednym pędzie kwiatostanowym, ukazują się 2- 3 kwiaty.
Narcyzy
Narcyz- kwiaty
Narcissus 'Pipit'
Narcyz kwiat

Powiązane posty

2 komentarze

blogchwila 13 maja 2018 - 06:57

Kocham te piękne wiosenne kwiaty. Miałam ich tak dużo. Różne odmiany, białe, żółte, pełne,pachnące. Wiele lat cieszyły oczy i powiastka, że nornice je omijają zdawała się być prawdą. Niestety z kolekcji pozostało kilka kępek i już wiem, że te żarłoczne stworzenia jadają wszystko. W tym roku ofiarą padła jabłoń i nawet kołek, do którego była przywiązana. Pozdrawiam:):):)

Odpowiedz
Greg 13 maja 2018 - 15:50

Nornice gorsze od kreta i najgorsze, że tak naprawdę nie ma na nie sprawdzonego sposobu. Są specjalistyczne firmy, które mogą pomóc, ale zazwyczaj staramy się sami, znaleźć sposób bądź też poddajemy się. W jednym ogrodzie pomoże kot, w drugim pies, w trzecim trutka, a w czwartym jeszcze coś innego np. wyciągi z roślin, a nawet papierosy. Szkoda roślin, ja bym się nie poddawał, choć skupił bym się na naturalnych sposobach. Pozdrawiam i życzę powodzenia 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz