Strona główna Rośliny cebulowe Tulipan ‘Lilac Wonder’- tulipany botaniczne w ogrodzie

Tulipan ‘Lilac Wonder’- tulipany botaniczne w ogrodzie

Grzegorz Bogucki
Tulipa 'Lilac Wonder'

Tulipany zadziwiają swoją różnorodnością. Jest tak wiele gatunków i odmian, że naprawdę jest w czym wybierać. Dzięki temu zróżnicowaniu, tulipany mogą cieszyć w naszych ogrodach od marca do czerwca. Tulipanem, na który warto zwrócić uwagę jest bez wątpienia tulipan ‘Lilac Wonder’. Zaliczany do tulipanów botanicznych cieszy gwiazdkowatymi, różowymi kwiatami z żółtym środkiem. Kwiaty całkiem spore, ukazują się w IV/V. Wysokość ‘Lilac Wonder’ osiąga około 20- 25 cm. Niestety kwiaty cieszą oczy tylko w słoneczne dni, tak więc jak jest pochmurna wiosna, to będzie niedosyt.

Tulipa Lilac Wonder bulbs
Tulipa Lilac Wonder
Tulipa Lilac Wonder
Tulipa Lilac Wonder
Tulipa Lilac Wonder

Tulipan ‘Lilak Wonder’ to odmiana tulipana skalnego, zaliczana do grupy Bakeri (Tulipa saxatilis ‘Lilac Wonder’, Tulipa bakeri ‘Lilac Wonder’, Tulipa saxatilis (Bakeri Group ‘Lilac Wonder’).

Tulipan skalny (Tulipa saxatilis, syn. Tulipa bakeri, tulipan Bakera) w stanie dzikim występuje na Krecie, a także w Zachodniej Turcji. Osiąga do około 35 cm wysokości, kwiaty różowe z żółtym środkiem o średnicy do około 6 (8) cm.

Tulipan ‘Lilac Wonder’ z powodzeniem można uprawiać w ogrodzie skalnym, na rabatach, a także w pojemnikach. W jego uprawie należy pamiętać, że wymaga przepuszczalnego, a zarazem lekko zasadowego podłoża oraz słonecznego stanowiska.

Tulipa Lilac Wonder
Tulipa Lilac Wonder

Powiązane posty

Zostaw komentarz