Strona główna Jesień w ogrodzie Dalia dekoracyjna ‘Seattle’
Dalia dekoracyjna 'Seattle

Dalia ‘Seattle’ to kolejna odmiana dalii o której wspomnę na blogu. Jak dla mnie warta poznania. Mimo że uprawa dalii jest kłopotliwa (nie zimują w gruncie), to jednak warto się do nich przekonać i wybrać choć jedną do ogrodu. A może na balkon bądź taras? A może tu i tu 🙂 Odmian dalii jest tysiące i naprawdę jest w czym wybierać. Wszystkie odmiany przynależą do konkretnej grupy dalii. Pogrupowanie dalii ze względu na kwiatostan, pozwoliło wprowadzić jako taki porządek w tym bogactwie odmianowym. Oczywiście powstają kolejne odmiany dalii, z których wiele jest naprawdę oryginalnych jak np. dalia ‘Honka Fragile’ z grupy dalii storczykowych.

Dalia ‘Seattle’ zaliczana jest do dalii dekoracyjnych, a więc grupy dalii, które charakteryzują się pełnym kwiatostanem, złożonym z kwiatów języczkowych. Zależnie od odmiany kwiatostan może być mniejszy bądź większy. W przypadku dalii dekoracyjnej ‘Seattle’ z 1993 roku, kwiatostany osiągają średnicę 10-15 cm, a nawet więcej. Wysokość tej odmiany wynosi około 80-100 cm. Jak widać na zdjęciach kwiaty języczkowe są mniej lub bardziej żółte i biało zakończone, na pewno dekoracyjne. Aby wydłużyć kwitnienie dalii należy na bieżąco usuwać przekwitnięte kwiatostany.

dalia

Uprawa i pielęgnacja dalii ‘Seattle’ nie odbiega od uprawy innych odmian dalii, dlatego też zapraszam Ciebie do zapoznania się z innym moim wpisem na blogu na temat uprawy i pielęgnacji dalii w ogrodzie.

Powiązane posty

Zostaw komentarz