Strona główna Dekoracyjne liście Trzmielina oskrzydlona- Euonymus alatus (Rośliny w obiektywie)

Trzmielina oskrzydlona- Euonymus alatus (Rośliny w obiektywie)

Grzegorz Bogucki
Trzmielina oskrzydlona

Z trzmielin uprawianych w ogrodach, najbardziej cenię dwa gatunki. Pierwszym z nich jest wielokrotnie wspominana na blogu trzmielina pospolita (Euonymus europaeus), a drugim trzmielina oskrzydlona (Euonymus alatus). Obie trzmieliny charakteryzują się sezonowym ulistnieniem, dekoracyjnymi owocami oraz ładnie przebarwiającymi się jesienią liśćmi. Trzmielina pospolita, jak dla mnie, najbardziej zachwyca owocami, natomiast trzmielina oskrzydlona liśćmi. Obie nie należą do krzewów wymagających, ale najładniej zaprezentują się na stanowisku słonecznym. Zwłaszcza Euonymus alatus, która na stanowisku słonecznym efektowniej się wybarwia.

Powiązane posty

8 komentarzy

Unknown 27 października 2017 - 05:44

Już wiem jaką roślinkę mam za kompostownikiem, długo nie mogłam jej zidentyfikować:)

Odpowiedz
Greg 27 października 2017 - 08:34

Cieszę się, że mogłem pomóc, może nieświadomie, ale zawsze 🙂 Jak dla mnie to piękny krzew, choć opinie na temat tej rośliny bywają różne. Niech cieszy oczy jak najdłużej. Pozdrawiam serdecznie G.

Odpowiedz
AgataZ. 27 października 2017 - 06:28

Obie mu się bardzo podobają. Myślę o nich:-)

Odpowiedz
Greg 27 października 2017 - 08:37

Zobaczymy co z tego myślenia wyniknie 😛 Z pozdrowieniami G.

Odpowiedz
blogchwila 30 października 2017 - 18:35

Ja kocham wszystkie trzmieliny. Mam kilka między innymi i tę. Szczególnie ją sobie cenię, bo jest to prezent od bliskiej mi osoby oraz za jej cudnie przebarwiające się liście. W tym roku tak szybko opadły, że nie zdążyłam wykonać zdjęć. Pozdrawiam:):):)

Odpowiedz
Greg 31 października 2017 - 18:20

Wielka szkoda, że liście tak szybko opadają, ponieważ przez prawie cały sezon jej za bardzo nie widać, a jak zacznie zachwycać, trwa to tak krótko. Mimo to i tak jest to jedna z moich ulubionych trzmielin i z pewnością się to nie zmieni. Pozdrawiam serdecznie G.

Odpowiedz
Unknown 21 listopada 2017 - 18:24

Jest rzeczywiście piękna, szczególnie jesienią i zimą, gdy widać te listewki na pędach. Ktoś posadził ją u nas pod blokiem i jesienią nie można od niej oka oderwać. Pozdrawiam.

Odpowiedz
Greg 23 listopada 2017 - 17:57

Z pewnością bym był bardzo zadowolony, gdyby częściej widywał ten krzew w otaczającym mnie krajobrazie 🙂 Pozdrawiam G.

Odpowiedz

Zostaw komentarz