Strona główna Jesień w ogrodzie Dalia 'La Gioconda’- kilka słów o odmianie
Dalia ‚La Gioconda’

Jesień tuż, tuż… W ogrodzie coraz więcej astrów, nawłoć złotem się okryła, a  na wiciokrzewie czerwone korale. Jest wyjątkowo! Niecierpliwie czekam na w pełni jesienną szatę… Wręcz z utęsknieniem. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję i wreszcie uda mi się w pełni zregenerować, aby zimą nadal realizować swoje małe i te większe cele 🙂

Dalia ‘La Gioconda’
Dziś miałem możliwość wypoczywać na tarasie. Pojawiła się także okazja, przyjrzenia się ‘La Gioconda’. Nazwa dalii, równie ciekawa jak sama roślina. Jej oryginalność i wyjątkowość jest bezdyskusyjna.
Dalia La Giocondajest wyrazistą odmianą dalii. Zaliczana jest do dalii kryzowanych, inaczej zwanych kołnierzykowymi. Cechą charakterystyczną odmian dalii, zaliczanych do tej grupy jest obecność okółka niewielkich kwiatków języczkowych, znajdujących się pomiędzy kwiatami rurkowymi, a typowymi kwiatami języczkowymi. Ta delikatna kryza sprawia, że dalie kołnierzykowe to jedne z najbardziej wyrazistych dalii.
Dalia ‘La Gioconda’
La Gioconda’ osiąga do około 90 cm wysokości. Kwitnie od lipca do października. Kwiaty średniej wielkości w barwie czerwono- żółtej, wyraziste. Aby cieszyć się pięknem tej rośliny, należy zapewnić jej warunki typowe dla dalii. Niech stanowisko będzie w pełni nasłonecznione, a przy tym osłonięte od wiatru.
Dalia ‘La Gioconda’
Więcej informacji na temat uprawy dalii, znajdziesz tutaj. Zapraszam 🙂

Powiązane posty

1

myhuonglequyen 12 czerwca 2019 - 03:09

Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

An Thái Sơn với website anthaison.vn chuyên sản phẩm máy đưa võng hay máy đưa võng tự động tốt cho bé là địa chỉ bán máy đưa võng giá rẻ tại TP.HCM và giúp bạn tìm máy đưa võng loại nào tốt hiện nay.

Odpowiedz

Zostaw komentarz