Strona główna Rośliny cebulowe Krokus złoty ‘Ard Schenk’- wiosenne przebudzenie w ogrodzie

Krokus złoty ‘Ard Schenk’- wiosenne przebudzenie w ogrodzie

Grzegorz Bogucki
Crocus 'Ard Schenk'

W tym roku, krokusy szybciej ukazują swoje kolorowe oblicze. Nie sposób nie uwzględnić ich na ogrodowych rabatach. Są tak cenne, jak śnieżnobiałe przebiśniegi czy też słoneczne ranniki. Dla mnie to podstawa w budzącym się do życia ogrodzie. W sprzedaży nie brakuje kolorowych odmian, tak więc jest w czym wybierać. Jedną z odmian, na którą warto zwrócić uwagę jest krokus ‘Ard Schenk’.

Crocus 'Ard Schenk'

’Ard Schenk’ to bardzo ładna odmiana krokusa złotego (Crocus chrysanthus) , śnieżnobiała z żółtym środkiem. Osiąga do około 10 cm wysokości. Jej kielichowate kwiaty nie należą może do największych, ale nie zmienia to faktu, że są bardzo dekoracyjne 🙂 

Kiełkujące bulwy krokusa 'Ard Schenk’, nazywane także bulwocebulą, ze względu na łuskę, którą są pokryte. Stopniowo zamierają po wydaniu kwiatów, wcześniej wytwarzając bulwki potomne, które zakwitną za rok.

Odmiana nie ma większych wymagań, ważne, aby po przekwitnięciu pozwolić jej spokojnie przejść w okres spoczynku. Oczywiście nie usuwamy liści przed ich zaschnięciem. W sumie o uprawie krokusów można przeczytać tutaj.

Powiązane posty

Zostaw komentarz