Strona główna Encyklopedia roślin Encyklopedia roślin- rośliny doniczkowe

Encyklopedia roślin- rośliny doniczkowe

Grzegorz Bogucki
Rośliny doniczkowe

W tym dziale uwzględnione zostały rośliny doniczkowe uprawiane w domu. Gatunków, które można uprawiać w mieszkaniu/domu jest bardzo dużo. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno osoby, które mają czas na zajmowanie się roślinami, każdego dnia, jak również osoby bardzo zapracowane. Rośliny uprawiane  w domu mogą być dekoracyjne m.in. z kwiatów, liści, owoców czy też pokroju.

Rośliny doniczkowe to m.in. sukulenty, a więc dość łatwe w uprawie, nie wymagające częstego podlewania. Przykładem rodzaju z tej grupy jest choćby Sansevieria, bardzo lubiana przez miłośników roślin. Jest to jedna z żelaznych roślin, a więc takich, które sobie radzą nawet w trudnych warunkach. Do mało wymagających sukulentów należą także m.in. grubosze, aloesy, zamiokulkas zamiolistny, eszewerie, wilczomlecze.  Największym zagrożeniem w uprawie sukulentów, jak i innych roślin jest oczywiście przelanie.

Z roślin, które cieszą kwiatami, warto wymienić m.in. skrętniki, fiołki afrykańskie, anturium, storczyki czy też cyklameny. W mieszkaniu ładnie zaprezentują się także rośliny pnące takie jak: hoja, epipremnum złote, cissus. Z roślin o dekoracyjnych liściach warto wymienić m.in. begonię królewską, marantę, diffenbachię, syngonium, fitonię, fikusy itd. W widnej łazience można uprawiać m.in. alokazję. Z roślin które lubię wymienię m.in. skrzydłokwiat, monsterę, zielistkę czy też draceny. Mam nadzieję, że z czasem uda mi się w tym dziale opisać rośliny, które miałem okazję do tej pory uprawiać, albo takie które mi się podobają, ale nie miałem jeszcze okazji się nimi zajmować. Zdjęcia roślin doniczkowych możesz zobaczyć w zakładce Rośliny w obiektywie

Spis roślin opisanych w tym dziale:

Powiązane posty

Zostaw komentarz