Strona główna Bez kategorii Narcyz ‚Thalia’ (Narcissus ‚Thalia’)- Rośliny w obiektywie

Narcyz ‚Thalia’ (Narcissus ‚Thalia’)- Rośliny w obiektywie

by Grzegorz Bogucki

Z narcyzów najbardziej lubię mieszańce z grupy poeticus, a więc pięknie pachnące odmiany takie jak ‚Actaea’. Oczywiście to nie jedyne narcyzy, które cenię. Z pewnością do odmian, które bardzo lubię należy odmiana ‚Thalia’. Jest to stara, holenderska odmiana z początków XX w. Porównując ją z innymi, często bardzo wyrazistymi, nowszymi odmianami, ‚Thalia’ dla wielu może wydać się dość skromna, ale jak dla mnie w tej skromności jest jej siła. Wspaniale prezentuje się w grupie, wprowadzając na rabatę więcej harmonii i spokoju. Odmiana ‚Thalia’ zaliczana jest do grupy mieszańców triandrus. Osiąga do około 35- 40 cm wysokości, a jej białe kwiaty, osadzone są do kilku, na pędzie kwiatostanowym (1- 3). Kwitnie na przełomie kwietnia i maja.

Narcissus 'Thalia'

Narcissus 'Thalia'

Narcissus 'Thalia'Narcissus 'Thalia'
Narcissus 'Thalia'
Ogólne informacje na temat uprawy narcyzów, znajdziesz tutaj

Powiązane posty

4 komentarze

Giga 19 kwietnia 2018 - 20:53

Też je mam i bardzo mi się podobają. Nie ma ich jednak w takiej ilości, jak Ty. Pozdrawiam.

Odpowiedz
Greg 19 kwietnia 2018 - 21:39

Niestety, to nie moje okazy. Ja jedynie uwieczniłem je na zdjęciach 🙂 Pozdrawiam serdecznie 🙂

Odpowiedz
EwaJ 20 kwietnia 2018 - 06:04

Śliczna jest ta biała odmiana! Miałam trochę narcyzów w ogrodzie ale z czasem gdzieś poznikały i zostało niewiele. Nie mam zbyt wiele miejsc z odkrytą ziemią ale widziałam trawniki z mnóstwem narcyzów i żonkili – bardzo mi się to podobało. Jedyny problem to koszenie, trzeba czekać aż przekwitną a z terminami kwitnienia różnie bywa.
Miłego weekendu Grzesiu!

Odpowiedz
Greg 20 kwietnia 2018 - 10:09

Łany narcyzów faktycznie robią wrażenie, choć trzeba o nie zadbać, aby uzyskać zadowalający efekt. Jak dla mnie kilka kęp w ogrodzie jak najbardziej wystarczy. Z pewnością powinny się wśród nich znaleźć żółte trąbkowe, mieszanie poeticus i oczywiście 'Thalia' 🙂 Z pozdrowieniami G.

Odpowiedz

Wpisz komentarz