Strona główna Bez kategorii Narcyz ‘Minnow’ (Narcissus x tazetta ‚Minnow’)- kilka słów o odmianie

Narcyz ‘Minnow’ (Narcissus x tazetta ‚Minnow’)- kilka słów o odmianie

by Grzegorz Bogucki

Narcyz ‘Minnow’ jest jedną z wielu odmian rodzaju, które można spotkać w moim ogrodzie. Uprawiam ją od wielu lat z jednoroczną przerwą, gdyż jednej zimy najprawdopodobniej Narcissus x tazetta ‚Minnow’ wymarzła.
Narcissus x tazetta 'Minnow'

To mieszaniec, zaliczany do grupy mieszańce tazetta. Jest przykładem narcyza karłowego, którego wysokość osiąga do około 20 cm. Kwiaty nie należą do największych, osiągają niewiele ponad 2 cm średnicy, a rozwijają się na przełomie kwietnia i maja. Na jednym pędzie może rozwinąć się do 5 kwiatów. Barwa kwiatów – jasnożółte z ciemniejszym, ale krótkim przykoronkiem. Charakteryzują się delikatnym zapachem. ‘Minnow’ to niska odmiana, tak więc może zostać wykorzystana przy obsadzaniu skalniaka, a także wybranych rabat. Nadaje się na kwiat cięty.

Narcyz ‘Minnow’ powinien być posadzony w przepuszczalne, żyzne podłoże, na stanowisku słonecznym do lekko półcienistego. Co kilka lat można podzielić cebule, dokonując tego na przełomie czerwca i lipca. Na zimę, cebule warto nakryć gałązkami drzew iglastych.

Więcej o uprawie narcyzów, dowiesz się tutaj.

Powiązane posty

2 komentarze

Giga 6 kwietnia 2013 - 10:23

Mam nadzieję, że nie zmarzły mi tej zimy, bo też jej mam. Pozdrawiam.

Odpowiedz
Aleja57 6 kwietnia 2013 - 10:33

a ja się nie mogę doczekać wiosny….narcyzy wprost uwielbiam 😉
Ciepłe pozdrowienia Ania

Odpowiedz

Wpisz komentarz